Nabór na pobyty badawcze GEOP 2020 w Muzeum POLIN i ŻIH

Nabór na pobyty badawcze GEOP 2020 w Muzeum POLIN i ŻIH

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma ogłaszają nabór na 3-miesięczne pobyty badawcze dla doktorantów oraz 5-miesięczne pobyty badawcze dla osób ze stopniem doktora, które rozpoczną się w styczniu 2020 r.

Laureatki i laureaci otrzymają gratyfikację finansową w wysokości odpowiednio 6 tysięcy lub 10 tysięcy dolarów amerykańskich na cały okres pobytu, wypłacaną w złotówkach. Program jest finansowany w ramach Global Education Outreach Program, dzięki wsparciu Taube Philanthropies, William K. Bowes, Jr. Foundation i Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny.

Program ma na celu wsparcie badań realizowanych w zakresie historii i kultury Żydów w Rzeczpospolitej Obojga Narodów i jej państwach sukcesyjnych. Jego celem jest stymulowanie rozwoju i powiększania się grupy naukowców wyspecjalizowanych w tych obszarach. Preferowane będą projekty wymagające badań w zbiorach i kolekcjach przechowywanych w Warszawie.

Osoby aplikujące powinny wypełnić formularz aplikacyjny i załączyć do niego jedną próbkę pracy pisemnej (nie więcej niż 25 stron). Wszystkie dokumenty w formacie PDF, w języku angielskim należy przesłać na adres: geopfellowships@polin.pl w terminie 1 marca–19 maja 2019 r.

Więcej informacji na stronie: https://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2017/11/02/nabor-na-pobyty-badawcze-geop