Zmiana terminu konwersatorium prof. J. Borejszy

Zmiana terminu konwersatorium prof. J. Borejszy

Szanowni Państwo,

z przyczyn logistycznych (choroby Uczestników) rozpoczęcie konwersatorium prof. Jerzego W. Borejszy „Historiografia i dokumenty do epoki totalitarnej 1917–2017” zostaje przesunięte z wtorku 8 stycznia na 15 stycznia 2019 (Sala Kościuszkowska IH PAN o godz. 13.00). Tematem spotkania będzie Historia WKP(b). Krótki kurs, język i mitologia totalitarna. W dyskusji wezmą udział prof. Michał Głowiński, autor klasycznych badań z tego zakresu, historyk i rusycysta dr Piotr Głuszkowski oraz prof. Jerzy W. Borejsza.

Zaleca się zapoznanie z fragmentami Historii WKP(b), rozdział IV §2 o materializmie dialektycznym i historycznym oraz z zakończeniem książki. Są to teksty kluczowe dla zrozumienia leninizmu-stalinizmu. Historii WKP(b) dostępna jest w formie elektronicznej.

 

Następne spotkanie poświęcone strukturom, programom i statutom głównych partii politycznych we współczesnej Polsce odbędzie się 22 stycznia 2019 we wtorek, jak zawsze o godz. 13.00 w Sali Kościuszkowskiej. Poprowadzą je prof. Antoni Dudek i prof. Władysław Teofil Kulesza. Lektury zostaną podane w terminie późniejszym.

Wszelkie sprawy organizacyjne (w tym zapisy na konwersatorium) prosimy zgłaszać Pani Magdalenie Mizgalskiej-Osowieckiej (magdalena.mizgalska@gmail.com).

Zapraszamy serdecznie.