W imieniu Prof. Jerzego Pysiaka i Prof. Pawła Żmudzkiego
bardzo serdecznie zapraszamy na

Mediewistyczne i Nowożytne Seminarium Doktorskie Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego

Seminarium odbywa się w poniedziałki o godz. 17.15 w Sali im. Aleksandra Gieysztora (nr 125), II piętro w nowej części Instytutu Historycznego.

Program semestru wiosennego 2018/2019

Wykład im. Antoniego Mączaka
Prof. Murat Antoni Ucerler (Matteo Ricci Institute, University of San Francisco)
Early Modern Jesuit Global Networks of Knowledge and Information

Prof. Flocel Sabate (Universitat de Lleida)
The meanings of the Crown of Aragon as a Mediterranean Empire

4 marca
Dr hab. Adrian Jusupović (Instytut Historii PAN)
Templariusze zwani Salomonitami”. Chronologiczne problemy datacji informacji Kroniki halicko-wołyńskiej.

18 marca
Dr hab. Paweł Żmudzki
Kronika wielkopolska jako źródło do dziejów rozbicia dzielnicowego w drugiej połowie XIII w.

25 marca
Dr hab. Aleksandr Musin (Instytut Historii Kultury Materialnej Rosyjskiej Akademii Nauk)
Киевская Русь или „союз архонтов”? Модели власти в Восточной Европе в XI века [Ruś Kijowska czy „związek archontόw”? Modele władzy w Europie Wschodniej w XI wieku]

mgr Igor Rosa (Wydział Artes Liberales UW)